CFTC опублікувала інструкцію з застосування смарт-контрактів

Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) опублікувала інструкцію з застосування смарт-контрактів, включаючи пов’язані з ними ризики, виклики та вплив на ринки. Серед основних тез, які розглянув і представив дослідницький підрозділ LabCFTC: що таке смарт-контракт, розумні контракти та технології Blockchain/Distributed Ledger (DLT), переваги та можливі застосування смарт-контрактів.

Основні тези документу

У документі смарт-контракти визначені, як набір закодованих комп’ютерних функцій, який може включати в себе елементи юридично обов’язкових договорів або виконувати деякі пункти договору, з самовиконуваними у встановлений час (і в залежності від виконання або невиконання певної умови) комп’ютерними кодами. Серед ключових характеристик смарт-контрактів вказано наявність у них цифрових підписів, оракулів і самовиконання. При цьому смарт-контракти не можуть вважатися обов’язковими, якщо порушують норми закону.

  • Це може бути подарунок
  • Це може бути лише частина більшого контракту
  • Якщо розумний контракт порушує закон, він не має підлягати виконанню
  • Може зберігатися і виконуватися на розподіленому реєстрі, який обновляється в режимі реального часу

Читайте також: Захист інтересів чи інвестицій: що не поділили SEC і стартапи?

Також в документі йдеться про те, що CFTC визнає смарт-контракти як частину еволюції для автоматизації процесів з допомогою
машин і самовиконуваного коду. Крім того, в документі описано сфери застосування смарт-контрактів і підкреслюється, що вони можуть мати потенційне використання на фінансових ринках і у багатьох інших областях.

Джерело: CFTC

mail

Author: Katya Buyalska