Альтернативи застосування енергії для/від майнінгу

Згідно даних аналітичної компанії Susquehanna, майнінг Ethereum (ETH) на графічних процесорах GPU в листопаді показав нульову прибутковість. Це пов’язано з тривалим спадом на ринку і зниженням хешрейту мережі. В китайських провінціях Сіньцзян і Гуйчжоу на початку листопада було призупинено майнінг через податкові перевірки. У великих компаній просто відключили електрику. Крім того, майнери покидають Норвегію, слідуючи повідомленням про те, що уряд скасує субсидії за електрику. А недавнє дослідження, опубліковане науковим журналом Nature Sustainability, показало, що криптовалютний майнінг споживає більше енергії для отримання еквівалентної вартості, ніж видобуток корисних копалин. Щоб ситуація з видобутком криптовалют не виглядала настільки плачевною, ми вирішили показати альтернативні способи використання тепла від майнінгу та для майнінгу, щоб так би мовити, і вигідно, і корисно.

Як канадці салат з рибою «намайнили»

Канадська компанія Myera Group з провінції Манітоба використовує тепло, що виділяється біткоїн-майнінговими установками для опалення теплиці і рибної ферми. Спочатку охолодження майнінгових установок було досить витратним, але потім з’явилася ідея, як можна використовувати тепло в сільськогосподарських цілях. На другому поверсі будівлі колишнього музею автомобілів Тін Ліззі працювало близько 30 майнінгових установок, які допомогли зігрівати рослини в спорудженій тут же теплиці. На першому поверсі в резервуарах почали вирощувати арктичних гольців. Тепло від майнерів зігріває рослини, в той час як багата мінералами стічна вода з ємностей з рибою використовується для їхнього поливу.

Чеські криптотомати

Чеська криптовалютна біржа NakamotoX також використовує тепло від майнінгу для вирощування томатів. В основі цього інноваційного рішення лежить концепція закритого енергетичного циклу. Для вирощування криптотоматів підприємець розробив систему під назвою Cointainer, яка знаходиться в підвалі під теплицею. З її допомогою, надлишок тепла від майнінгу вдувається в теплицю для обігріву. Цікаво, що спочатку співвласник NakamotoX Каміл Брейча хотів використовувати тепло від майнінгу для вирощування медичної марихуани, однак через суворі місцеві правила не зміг отримати ліцензію.

Український майнер-котел

Стартап Hotmine — це одночасно Bitcoin-майнер і домашній обігрівач. Зовні пристрій нагадує опалювальний котел, але в той же час в ньому є декілька майнінг-чіпів. Майнінг-чіпи нагрівають воду до певної температури, після чого її можна використовувати як для душу, так і для обігріву приміщень. Тобто, навіть якщо майнінг з використанням такого котла перестане бути вигідним, то ви зможете підтримувати тепло у власному помешканні.

Подібний проект заснували брати Джуліан і Гаррісон Шталь. Вигідне рішення для використання тепловиділення майнінгових ферм назвали the PipeMiner. Майнери використовується замість нагрівальних елементів в стандартних водонагрівачах, де тепло витрачатися на нагрів води.

Енергія дихання для майнінгу

«Respiratory Mining» —  обладнання для майнінгу, що дозволяє “конвертувати” енергію дихання в обчислення, які використовуються для підтримки блокчейну Monero і видобутку цієї криптовалюти. За словами творця цієї технології, такий спосіб майнінгу створений не з метою прибутку.

Перетворення дихання людини в майнінг заохочує нас до винаходу більш екологічних методів підтримки роботи обчислювальних установок. Цей проект представлений в рамках вигаданої ситуації, де людське тіло стає біологічною системою для виробництва капіталу, а дихання стає універсальною валютою— стверджує винахідник Макс Дуві.

Автомобільні шини, як джерело енергії

PRTI, компанія з переробки промислових відходів, і стартап Standard American Mining побудували в США першу в світі автономну майнінг-ферму, де в якості джерела енергії використовуються старі автомобільні шини. PRTI у співпраці з виробниками шин та муніципальними службами надає послуги з повторного використання відходів. Зокрема, вона перетворює старі покришки в нафту, сталь і енергію. У Standard American Mining сподіваються, що подібні установки з очевидними економічними та екологічними перевагами в найближчому майбутньому стануть досить популярними для майнерів у всьому світі.

mail

Author: Katya Buyalska