Brave: особливості браузера на базі блокчейну

Від редакції: Ми не лише самі користуємось браузером Брейв, і вважаємо його не лише зручним та стильним, а також ще одним кроком популяризації блокчейну в маси. Зараз ще занадто рано сказати, чи спрацює модель коли користувачі інтернету будуть самостійно платити сайтам, ютуб-каналам, авторам.

Підтримати Сryptotexty можна навіть лише самим скачуванням браузера (саме зараз триває рекламна кампанія браузеру, кожен хто скачає браузер по нашому посиланню та користуватиметься ним певний час протягом місяця – принесе нам певну кількість токенів (в районі $5 – дрібниця, але якщо сотні людей переходитимуть на цей браузер?.. тоді це стане відчутно). На скріншоті можно побачити, що перші токени ми вже отримали. Ще раз хочемо наголосити, що для того щоб це зарахувалось, треба користуватись браузером)

bat browser campaign

Brave – доволі новий браузер на блокчейн-основі, побудований на засадах приватності користувачів та високої швидкості роботи. Система обіцяє юзерам покращити їхній досвід перегляду Інтернет-контенту та пропонує нову систему винагород за користування браузером. Brave – це відкрите джерело, створене командою цілеспрямованих та орієнтованих на продуктивність розробників, серед яких Брендан Айк – винахідник Javascript та співзасновник Mozilla. Розробники стверджують:

«Brave – це набагато більше, аніж просто браузер – це новий спосіб розмірковування про роботу мережі».

Інсталятор Brave «важить» близько 90 МБ. Після запуску програма встановлюється у системний розділ, займаючи до 300 МБ. Творці сервісу використовують Chromium-основу, пояснюючи це перевагами високорозвиненої багатопроцесної системи, наявної у Google-розробці, що допомагає вирішити питання безпеки та стабільності. Зовнішній вигляд браузера нагадує Apple Safari. Браузер легкий та зрозумілий у використанні.

Ще один, мабуть, найбільший плюс Brave у тому, що браузер блокує Інтернет-рекламу, яка щохвилини дратує користувачів та сповільнює процес завантаження контенту. 60% часу завантаження сторінки займають рекламні повідомлення та різноманітні елементи відстеження дій клієнтів браузера. Brave запобігає моніторингу активності в Інтернеті, цим самим прискорюючи завантаження веб-сторінок. За рахунок того, що браузер прибирає усе, крім реального змісту сайту, сторінка відкривається за лічені секунди.

Brave працює подібно до різноманітних «едблокерів», проте має значну перевагу: для того, аби позбутися набридливої реклами більше не потрібні посередники у вигляді AdBlock, WAB або Ghostery. Тут усе працює на рівні самого браузера. У результаті швидкість завантаження веб-сторінок значно зростає. При цьому команда робить ставку також і на безпеку. Розробники залучили модуль HTTPS Everywhere, який за замовчуванням використовує шифрування трафіку.

Використання браузеру передбачає систему нагороди для сайтів, що заохочують юзерів. На перший погляд здається, що кращого браузера знайти неможливо. адже Brave покликаний боротися саме з тими проблемами, з якими стикається кожен член Інтернет-спільноти. Але не все так просто. Замість повного блокування реклами браузер демонструє користувачу власну (швидку та нешкідливу, але все ж) рекламу, яка не навантажує ПК або мобільний пристрій. Саме за це юзери можуть отримувати винагороду у вигляді Basic Attention Token.

BAT – це токен на базі Ethereum, який можна використовувати для отримання доступу до різноманітних рекламних сервісів на Brave-платформі.

Поведінка користувачів відслідковується за допомогою браузера, і юзери, що публікують матеріали, отримують відповідні виплати у BAT-токенах. Розробники системи розглядають BAT як кількісний показник уваги користувача: ціна токену дорівнює певній кількості оголошень, які показують юзерам.

Головним у даній схемі є фактор безпеки: система не дозволяє іншим трекерам слідкувати за  Інтернет-активністю. «Анонімний щит» захищає дані, не дозволяючи рекламодавцям або видавцям збирати інформацію про користувачів та відслідковувати їх через Інтернет. Тому, якщо клієнти браузера погоджуються сприймати рекламні повідомлення (можна взагалі відмовитися від будь-якої реклами, але в такому випадку не буде можливості отримувати токени), то будуть бачити лише ті оголошення, які відтворюються на основі їх активності на рівні браузера. Інтерфейс Brave пропонує користувачу частково або повністю бачити рекламу або ж відмовитись від неї взагалі,

Кожен юзер самостійно обирає, які сайти підтримувати, вручну вмикаючи чи вимикаючи фінансування веб-сторінок, котрі відвідує. Браузер щомісяця автоматично винагороджує, залежно від часу, проведеного на тому чи іншому веб-сайті. Для отримання додаткових токенів також можна залучати інших користувачів, надавши їм унікальний реферальний код-посилання на завантаження браузеру.

Таким чином усі залишаються  у виграші:

видавці, які отримують більші прибутки на основі уваги користувачів та за рахунок скорочення числа посередників і скамерів;

користувачі, які надають перевагу меншому обсягу реклами та не хочуть стати жертвами шкідливих програм (користувачі отримують токени для фокусування лише на конкретному типі реклами, при цьому увага юзера контролюється конфіденційно, а особисті дані не залишають девайсу користувача);

рекламодавці, які досягають вищої рентабельності інвестицій та підвищують ефективність за рахунок таргетованих повідомлень.

Проект Brave зробив перший крок до зменшення кількості реклами в Інтернеті та пришвидшення завантаження контенту. Звісно, неможливо одразу прибрати рекламу раз і назавжди, оскільки вона є джерелом збагачення великої як окремих осіб, так і компаній. Однак команда Brave зробила спробу позбавитися від збиткової та оманливої реклами, а також зробити нешкідливі оголошення підставою для винагороди користувачів. Юзери нарешті бачать сенс у тому, що вони змушені переглядати нескінченний потік рекламних оголошень, адже даний проект пропонує їм винагороду у вигляді ВАТ-токенів.

У таких умовах реклама стане не просто об’єктом роздратування, але й буде спрямована на те, чим цікавиться конкретний юзер. Браузер Brave блокує неслушні та нав’язливі пропозиції і шахрайські посилання, гарантуючи високу швидкість обробки даних та продуктивності системи. Платформа є актуальною для середньостатистичних користувачів – і у цьому її головна особливість. Проект  – перспективний та вигідний для усіх його учасників, адже браузер Brave – це впорядкований та систематизований засіб для Інтернет-доступу.

Direwolve735

mail

Author: Cryptotexty