Фейсбук та криптовалюти: friends or enemies?

Сьогодні світ говорить про два феномени – соціальні мережі та криптовалюти. Нам важко уявити сучасні реалії без Фейсбуку, Інстаграму, Твіттеру та різноманітних месенджерів. Більша частина нашого спілкування відбувається online, а соціальні мережі виступають полем для рекламних оголошень та щоденних новин.

Криптовалюти стають об’єктом інтересу все більшої кількості людей. Увесь світ слідкує за курсом основних цифрових монет. Багато людей переконані у тому, що електронні технології та цифрові гроші можуть стати децентралізованою силою, яка дозволить простим людям взяти фінансову владу у власні руки.

Реклама криптовалют виступає одним з головних джерел інформації у криптовалютній сфері. Популярності набирають ІСО (Initial Coin Offering) – первинне розміщення монет, у ході якого залучаються засоби для старту та розвитку проекту, що працює на Blockchain-технології. Основним методом просування нових проектів є реклама на спеціалізованих форумах та у соціальних мережах.

Фейсбук був однією з найголовніших мереж, де відбувалася реклама криптовалют. Нові проекти організовували Facebook campaigns, де учасники розміщували інформацію про характерні особливості конкретного проекту та основні події, за що отримували винагороду у вигляді токенів ІСО.

На початку року Марк Цукерберг виражав зацікавленість у вивченні криптовалют та шифрувальних технологій з метою впровадження їх у Фейсбук.

Останнім часом утворилися такі важливі контр-тренди, як шифрування та криптовалюти. Вони відбирають владу у централізованих систем та повертають її людям. У той же час з ними пов’язані ризики більш важкого контролю. Я зацікавлений у більш глибокому вивченні позитивних та негативних аспектів цих технологій та їх можливому використанні у наших сервісах,

– написав Марк Цукерберг.

Однак у січні цього року Фейсбук запровадив нові правила, згідно з якими користувачам заборонено розміщувати рекламу ІСО та криптовалют у цій соцмережі.

Ми просуваємо нову політику, яка забороняє рекламу фінансових продуктів та послуг, що часто асоціюються з діяльністю, яка вводить в оману: бінарні опціони, первинні пропозиції монет та криптовалют,

– заявила команда Фейсбуку.

Основна теза Фейсбуку полягає у тому, що повідомлення мають бути надійними та викликати довіру у людей, а не вводити їх в оману. Команда мережі наполягає на тому, що реклама повинна бути безпечною: користувачі мають дізнаватися нову інформацію, уникаючи ризику стати жертвою скамерів.

Проте на початку травня Інтернет був сповнений чуток про те, що Фейсбук планує запуск власної криптовалюти. На сьогодні стало відомо, що ця інформація – більше, ніж просто чутки. Так, віце-президент з розробки месенджера Фейсбуку Девід Маркус повідомив, що він залишає чинну посаду та планує займатися розробкою блокчейн-рішень всередині компанії.

Я збираю невелику групу, яка займатиметься пошуком найкращого методу впровадження блокчейну у Фейсбук. Ми почнемо розробку з нуля, 

– оголосив Девід Маркус.

Враховуючи потенціал компанії та широкий спектр застосування нових технологій, для команди відкривається неоране поле для всеможливих розробок.

11 травня 2018 року американський телеканал Cheddar повідомив про те, що Фейсбук обмірковує можливість створення власної криптовалюти, яка використовуватиметься юзерами для здійснення транзакцій у межах платформи. Виникає питання: чому компанія, яка лише декілька місяців тому виступала проти криптовалют, сьогодні говорить про власну електронну монету?

Пояснити, чому Фейсбук став об’єктом «вітру змін» можливо декількома шляхами. По-перше, для соціальної мережі такого рівня дуже зручно зробити власну цифрову монету, аби бути попереду інших в умовах сьогоднішнього ринку. Якщо Фейсбук хоче очолювати рейтинг соцмереж, йому необхідно приєднатися до Blockchain-технології та стати на криптошлях. Саме тому команда проекту спочатку заборонила рекламу криптовалют – аби позбутися конкурентів та спокійно випустити власну продукцію.

По-друге, таке рішення може ґрунтуватися на тісному зв’язку Фейсбуку та уряду США. Наприкінці минулого року, Глен Грінвальд – журналіст порталу The Intercept – довів, що ця соціальна мережа працює на уряд США, коли необхідно прибрати «невідповідні» облікові записи. Подібні відносини можуть стати причиною видалення будь-якого акаунта. Також була оприлюднена інформація про те, що Фейсбук стежить за користувачами та передає дані уряду Америки. Соціальна мережа збирає величезну кількість даних включно зі змістом постів та інтернет-активністю.

Тому рішення про створення криптовалюти Фейсбуку може належати зовсім не команді проекту, а уряду Сполучених Штатів. Уявіть, які можливості для масового стеження відкриє Blockchain…У такому випадку проект, скоріше за все, буде централізованим, що призведе до масового розчарування у Blockchain-технології.

Direwolve735

mail

Author: Cryptotexty