Global Hack Weekend: нові способи використання протоколу REMME

Global Hack Weekend, найбільший хакатон в Східній Європі, зібрав близько 1000 учасників зі 100 проектними ідеями. Особливу увагу на заході приділяли інноваціям у fintech-середовищі.

Нові способи використання протоколу REMME

Один з челенджів Global Hack Weekend був присвячений розробкам рішень, що базуються на протоколі REMME PKId і Hyperledger Sawtooth. Нагадаємо, що український проект REMME займається розробкою рішень в сфері комп’ютерної безпеки, зокрема, безпарольною аутентификацією користувачів і пристроїв на блокчейні. В лютому 2018 року команда стартапу зуміла в рамках ICO залучити понад $18 млн.

4 команди запропонували нові способи використання протоколу REMME. Одна з них використала REMME для захисту авторських прав. Це дуже цікавий випадок, який підтверджує, що можливості протоколу набагато ширші, ніж забезпечення прозорості та надійності аутентифікації і передачі даних.

Imagery — це інструмент для захисту зображень і фотографій від крадіжки або перепродажу. Він допомагає реєструвати цифрове авторське право за допомогою блокчейну. Сервіс аналізує дані в інтернеті, використовуючи ШІ і відстежує випадки порушень. Метою проекту є підтримка митців та юридична допомога для захисту прав власника. Партнерами розробки повинні бути фотостоки і пов’язані з ними ресурси для обробки фотографій. Крім REMME, команда, яка розробила концепцію, використовувала такі технології: NEM, Ethereum, Solidity, Google AI Services, Node. js, Vue. js і MongoDB.

Веб-аутентифікація з використанням стандарту OAuth з протоколом REMME

ManagerRigs створили додаток, який збільшує дохід від майнінгу. Дохід гарантовано вищий, ніж прогнозується whattomine.com, найбільшим незалежним онлайн-калькулятором прибутковості. Команда розробила методи збільшення прибутку від видобутку, включаючи створення клієнтського додатку і порталу, що забезпечує повну статистику доходів і експлуатації обладнання. Для простого управління системою також були розроблені серверна частина і панель адміністратора. Команда використовувала спеціальний сервер OAuth для безпечної аутентифікації користувачів послуг.

Зашифрований обмін даними

Ідея полягає в створенні анонімної розподіленої системи шифрування даних з використанням протоколу IPFS і REMME PKI (d). Потенційне впровадження системи може мати сенс для корпорацій, які потребують безпечного обміну конфіденційними фінансовими, технологічними і стратегічними даними між співробітниками. Кожен користувач проходить реєстрацію і отримує сертифікат REMME, який грає роль ідентифікатора і ключа для шифрування файлів, які були передані від одного користувача іншому. REMME тут відіграє вирішальну роль в забезпеченні основних засобів, за допомогою яких користувачі могли довіряти подібного обміну даними.

Розподілена перевірка володіння доменом

Нарешті, переможець REMME на Global Hack Weekend — команда R3, яка працювала над реалізацією біометричних даних в сертифікатах REMME на попередньому хакатоні. Завдання полягало в тому, щоб дізнатися, як цифрові сертифікати REMME можуть підтвердити право власності на домен. Ідея — запропонувати людині, яка просить підтвердження зберегти конкретний файл на сервері, який покаже, що він має необхідний рівень доступу.

Джерело: REMME

Фото: Global Hack Weekend

mail

Author: Katya Buyalska