Перша українська книга була продана за криптовалюту

Перша українська книга була продана за криптовалюту, а саме за Карбованець (Карбо). Cryptotexty зв’язались з автором щоб розпитати деталі.

– Я побачив, що з’явився новий магазин Карбонара, де можна купувати-продавати товари та сервіси за криптовалюту Карбованець. Побачивши там розділ “Книги” вирішив розмістити свою збірку, швидше для тесту, не сподіваючись що її хтось купить. Я ж розумію, що поезією цікавиться мало людей, і ще менше серед тих, хто користується криптовалютою. Ціну поставив символічну 5.15 Карбо, і на мій подив дуже швидко книгу придбали. А потім ще один примірник. Я відправив книги “Новою поштою” і за пару днів після отримання, мені закрили контракт і Карбованці з’явились на моєму рахунку, – каже автор книги Андрій Волошин

– Оскільки я вже користувався Карбованцем, то в мене був гаманець на ноутбуці. Довелось чекати декілька годин поки синхронізується гаманець Карбованця, і ще певний час зайняла транзакція, потім кошти з’явились у мене на рахунку. Так виглядає гаманець Карбованця

– Тираж моєї книги був 1000 екземплярів, що в принципі багато для поезії, але майже весь тираж розійшовся, залишилось може 20 чи 30 екземплярів, тому я вирішив, що тепер буду продавати книгу лише за криптовалюту, – розповідає автор.

Сryptotexty підтримують Карбованець, криптовалюту з так би мовити українським корінням. Ми думаємо, що створення таких сайтів як Карбонара якраз і веде до популяризації криптовалют в маси та для повсякденного вжитку.

Сьогодні 21 березня 2108 день поезії і редакція Сryptotexty вітає всіх читачів в цей день. В момент написання посту 1 Карбо = $0.64 (тобто 16,8 грн. якщо по курсу 26,27). Відповідно автор отримав за свою книгу (5.15 х 16,8) 86,52 грн.

Але (як ви можете побачити на графіку внизу, ще не так давно Карбованець був по 2 долари, відповідно станом на той час ціна складала б понад 280 грн).

– Я раджу всім інвестувати в книжки. По-перше купуючи книгу ви купуєте доступ до знань, по друге з часом вартість книги також зростає. Також інвестувати в книжки можна іншим чином – видаючи свої, або допомагаючи комусь видати книжку. Навіть взяти мій приклад, коли я видавав цю збірку “Інша імперія” собівартість екземпляру була дуже низька. Більшу частину тиражу я роздарував, віддав бібліотекам, але не зважаючи на це, я думаю що друк книги окупився, адже з часом гривня знецінилась, а ціна на книгу навпаки зросла. І тепер, коли книг лишилось мало якраз і треба ставити ціну вище, щоб книгу купив той кому справді цікава археофутуристична поезія. Тому я й вирішив продавати її, і видані в майбутньому книги за криптовалюти. Сподіваюсь, такий крок сприятиме популяризації і літератури і криптовалют, – підсумовує Андрій Волошин.

mail

Author: Cryptotexty

3 thoughts on “Перша українська книга була продана за криптовалюту

  1. Правильна назва Карбованець. Див. https://bitcointalk.org/index.php?topic=1491747.0
    Так ця криптовалюта була названа на момент створення. Офіційний сайт був http://karbowanec.com Також, в латинській транскріпції, окрім польського варіанту написання використовувався англійський варіант karbovanets. Але згодом розробники, посилаючись на англомовних та ін. користувачів вирішили спростити/скоротити назву до KARBO. Тут не виникає різних вар. написань. АЛЕ ніхно не відмовлявся від назви Карбованець. Загляніть хоча б на офіційний сайт https://karbo.io/ua, перед тим як писати дурниці. Бо так дійдем до того, що Валеріан – неправильно, а правильно Валері(а). :)))

Comments are closed.