Біткойн та нове українське кіно

На фото – Успішний крипто-інвестор з фільму “Секс і нічого особистого”

Багато людей в Україні, які не мають відношення до блокчейн і криптовалюти, знають що таке Біткойн. Одного разу я повертався з крипто-конференції з-за кордону і, коли водій таксі запитав мене, де я був, під час розмови виявилося, що він також є біткойн-ентузіастом та трейдером. Я знаю бармена-трейдера, який працює в барі повний робочий день і у вільний час торгує (і навіть мав якийсь фонд). Тож не дивно, що тема Біткойн увійшла до багатьох сфер життя, особливо мистецтва та творчих галузей, і в цій короткій статті я зосереджуся на кіно.

Українське кіно нині переживає своє Відродження. Створюється багато фільмів різних жанрів та для різних аудиторій. Зараз ми бачимо, що все більше глядачів дивляться у кінотеатрах українські фільми, тоді як в минулому у кінематографі переважали голлівудські блокбастери та російські другосортні фільми. Деякі українські кінострічки виграють призи міжнародних фестивалів.

Хоча кількість національних фільмів ще набагато менша, ніж в інших країнах, я знаю щонайменше 3 фільми, в яких згадується тема Біткойн.

Секс і нічого особистого

Жанр: Комедія
Дата виходу: 20 грудня 2018 року
Режисер: Ольга Ряшина
Кінокомпанія: Star Media

На початку фільму дівчина залишає головного героя фільму Сергія, говорячи, що він “просто бухгалтер”. – “Але я маю справу також з криптовалютою”, – відповідає він, але це не впливає на її рішення, оскільки вона стверджує, що він у сексі повний 0.

Сергій їде на Новий рік до Праги, щоб відвідати свого друга, та зустрічає у клубі стриптизерку, а згодом закохується в неї. Його колишня дівчина принижувала його в минулому, але, через деякий час, хтось запитав її, чи бачила вона ціну Біткойна. Вона перевіряє ціну і усвідомлює, наскільки багатий зараз її колишній хлопець, тому  вирішує повернути його і вийти заміж.

Незважаючи на те, що тема Біткойну займає невеликий епізод у цьому фільмі і її навіть не відобразили у трейлері, але саме Біткойн формує всю історію.

Враховуючи дату виходу, це могла бути реальна історія за рік до 2017 року.

Ми не знаємо, чи заробив Сергій мільйони чи якусь меншу суму, проте достатню, щоб здійснити мрію своєї нової дівчини, колишньої стриптизерки і відкрити кафе-ресторан у її рідному українському місті Львові.

Фокстер & Макс

Жанр: Дитяча комедія
Дата виходу: 19 вересня 2019 року
Режисер: Анатолій Матешко

Зухвалий 12-річний школяр Макс знаходить банку з нанофарбою і малює графіті – собаку. Несподівано намальоване графіті оживає і перетворюється на наноробота із суперсилою – поєднання біотехнологій та штучного інтелекту. Нано-пес Фокстер допомагає Максу в житті, але на них обох полює небезпечний злочинець, який хоче заволодіти цією потужною технологією, щоб майнити криптовалюту і зламувати, виводити криптовалюту з чужих акаунтів на свій. Проте, як зазвичай у комедіях – кінець фільму щасливий.

Кошмарний директор, або Школа №5

Жанр: Комедія
Дата виходу: 31 жовтня 2019 р. (Україна)
Режисер: Міла Погребіська

Історія про колишнього керівника в’язниці, який, щоб повернутися на попередню роботу, має завдання протриматися директором проблемної школи. На відміну від перших двох фільмів, я не втиг його подивитися, адже він був у прокаті не тривалий час.

Але цього разу тема Біткойн згадується в трейлері.

О 00:55 ви можете побачити злочинця, який запитує:

  • Що таке Біткойн, ви знаєте?
  • Так, композитор.

Цей короткий діалог взятий з популярного жарту (важко сказати, чи є в цьому жарті більше правди чи вигадки), коли люди плутають Біткойн з Бетховеном, музичним композитором (треба зазначити, що у деяких спільнотах люди знають, що таке Біткойн, але не знають, хто такий Людвіг ван Бетховен). Потім (о 00:59) злочинець запитує “Ви вже багато намайнили?”, і ми бачимо сцену тортур.

Усі 3 фільми вийшли в прокат зовсім недавно – у поточному і попередньому році. Звичайно, можуть бути й інші фільми, про які я не знаю. Але ясно одне – Біткойн і криптовалюта будуть все більше відображатися в масовій культурі. І це лише ще один невеликий доказ цього.

mail

Author: Cryptotexty