Як майнити криптовалюти не купуючи обладнання?

Відомо, що майнінг — це процес вирішення криптографічних задач, який супроводжується записом історії всіх транзакцій у блоки. Кожен новий блок містить інформацію про попередній і набір спеціальних параметрів, які дозволяють передати його далі. Майнер — учасник процесу «видобутку» криптовалют, який отримує свою винагороду за формування нових блоків. Здавалося б, звучить не дуже складно. Так і було, коли майнінг як професія лише зароджувався. Буквально два роки тому для знаходження блоків достатньо було мати потужний комп’ютерний процесор та відеокарту. Сьогодні існують цілі об’єднання майнерів (пули), майнінг-ферми, а власне процес видобутку криптовалют поділився на окремі напрямки. Поговоримо про один з них — хмарний майнінг.

Що таке хмарний майнінг?

Якщо коротко, хмарний майнінг дозволяє орендувати обладнання Data-центру. Таким чином, існує можливість майнити, не купуючи спеціальної техніки. Останнім часом хмарний майнінг став дуже популярною темою в криптосвіті, але й тут є свої підводні камені. Хмарний майнінг виявився не тільки можливістю отримувати дохід, не докладаючи особливих зусиль, а й справжнім раєм для шахраїв.

Як це працює?

Хмарний майнінг ділиться на три групи: оренда обчислювальних потужностей, хостинг і піраміди.

  • Почнемо з останньої категорії, оскільки тут все просто: насправді ніяких обчислювальних потужностей у компанії немає. Як у класичній піраміді, є лічильник заробітку, який показують клієнтам, котрі «купили потужності». Виплати старим вкладникам здійснюються за рахунок нових (класична схема Понці), але через деякий час сервіс зникає. На щастя, останнім часом таких скам-проектів стало менше.
  • Хостинги вважаються «класичним» сервісом хмарного майнінгу. Компанія купує й обслуговує обладнання, а користувачам  лише потрібно заплатити за його використання. В даному випадку оплата розраховується за обчислювальну потужність в конкретному алгоритмі. Виглядає це приблизно так: $2/10 GH/s за алгоритмом SHA-256. Якщо простими словами — клієнт отримує різницю вартості обслуговування техніки, яку налаштували під спеціальний алгоритм майнінгу. Все ж, якщо курс криптовалюти, що видобувається за даним алгоритмом, падає і контракт перестає бути прибутковим, то його закривають. Кошти, зрозуміло, клієнтам не повертаються.
  • Оренда реальних потужностей працює трохи інакше. Тут вже можна налаштувати майнінг під потрібний алгоритм на потрібний вам пул (об’єднання майнерів). Важливий момент, що угоди можна укладати будь-якою тривалістю — хоч на 1 годину, хоч на рік. Цими сервісами і користуються зазвичай власники повноцінних пулів — завдяки оренді значних потужностей, вони можуть швидко підняти потужність пулу на етапі розкрутки.
CCN

 

 Чи вигідний хмарний майнінг?

Перші хмарні сервіси з’явилися у 2012 році, внаслідок реакції крипторинку на різке подорожчання майнінгового обладнання. До сьогодні працює один з перших сервісів — Hashing24. Однак він має досить високий мінімальний платіж ($21) і порівняно низьку прибутковість. Відомий також хмарний сервіс HashFlare, що працює з 2013 року і є підрозділом компанії HashCoins, що випускає обладнання для майнінгу.

Єдине, що змінилося за 6 років — число шахраїв в цій сфері знизилося. Це пов’язано з тим, що ринок вже достатньо перенасичений і новим сервісам важко знайти клієнтів. Найцікавіше те, що навіть за умови чесності хмарного сервісу, його прибутковість значно нижча, ніж від самостійної видобутку криптовалют. Часто на великих сервісах прибуток забезпечується за рахунок зростання курсу. Можна лише уявити, які збитки чекають такі сервіси у 2018 році.

Ризики хмарного майнінгу

 На жаль, шахрайство досить поширене явище і у сервісі хмарного майнінгу. Серед популярних схем — багаторазове завищення вартості електроенергії та обслуговування обладнання. Часом практикують раптове підвищення мінімальної суми виведення коштів, що для дрібних клієнтів рівносильно втраті грошей. Крім того, існує ризик викрадення криптовалют як з хмарного сервісу, так і з біржі прив’язаної до нього. Одним з таких випадків був злам сервісу NiceHash в грудні 2017 року. Тоді з рахунків користувачів було викрадено 4700 Bitcoin. Сервіс пообіцяв повернути кошти, але зумів компенсувати лише 10%.

 У той же час не можна стверджувати, що хмарний майнінг не має сенсу, адже це абсолютно пасивний дохід. Тут не потрібно мати особливих знань, докладати значних зусиль, контролювати техніку. А зростання курсу криптовалют — збільшує можливість заробити.

Фото: The Hacker News

mail

Author: Katya Buyalska