Де зберігати криптовалюти: холодні та гарячі гаманці

Багато новачків на криптовалютному ринку задаються питанням, де зберігати свої біткоїни і альткоіни, адже існує величезний вибір гаманців і платформ. Безпечне і захищене зберігання криптовалют зараз актуально як ніколи. У розпорядженні користувачів є безліч різних рішень, тому сьогодні поговоримо про гаманці та методи зберігання цифрових валют.

Холодне і гаряче зберігання

Для того, щоб обрати необхідний гаманець, потрібно розуміти, чим вони відрізняються. В першу чергу зберігання криптовалют в гаманцях поділяється на холодне і гаряче.

Гаряче зберігання — це всі існуючі онлайн-гаманці, якими можна скористатися у мережі інтернет. Головною особливістю таких гаманців є можливість витратити свою криптовалюту в будь-яку хвилину.

Гарячі гаманці поділяються на:

  • Біржеві (наприклад Poloniex і Bittrex), за допомогою яких користувачі купують і продають криптовалюти;
  • Мобільні, які здобули особливу популярність завдяки своїй зручності (оскільки всі операції відбуваються в один клік з телефону);
  • Програмні додатки (наприклад Dash QT).

Використання гарячих гаманців має ряд переваг, але варто підключити додатковий захист для підтвердження входу. Це може бути повідомлення на телефон або запитання. Все ж, ліпше не зберігати на гарячих гаманцях великі суми, оскільки вони вразливі до хакерських атак, вірусів і зламів серверів.

Холодне зберігання — це оффлайн-гаманці з приватним ключем, які не потребують виходу в інтернет. У випадку холодного зберігання, для виведення коштів використовується приватний ключ, а для отримання — публічна адреса.

У холодного  зберігання також є декілька методів:

  • Паперовий гаманець — це записаний приватний ключ. Існує спеціальний сервіс зі створення паперових гаманців. Наприклад у bitaddress.org, ви отримуєте QR-код і номер гаманця, який можна роздрукувати. Головне цю інформацію не залишити в принтері або в хмарному сховищі.

Ви можете заховати такий гаманець в сейф, в книгу чи в будь-яке потаємне місце. Зрозуміло, що у такого зберігання і явні мінуси, адже папір можна пошкодити або загубити. Листочок простіше всього сфотографувати або відсканувати чи просто вкрасти.

  • Апаратне зберігання. Такий гаманець нагадує флешку, але розроблений спеціально для зберігання криптовалют. Для того, щоб перевести кошти потрібно підключити його через USB до комп’ютера. Сьогодні такими популярними криптогаманцями є — Ledger, Trezor, KeepKey. Серед переваг — зберігання інформації оффлайн і стійкість до вірусів, а також високий рівень захисту. Серед недоліків — його можна загубити, випадково попрати або механічно пошкодити. Хоча деякі виробники гарантують відновлення апаратного гаманця.

  • Флешка. Найпростіший і давно відомий метод — USB-накопичувач. Все, що потрібно — завантажити програмний гаманець і згенерувати його на електронний носій. Сюди ж можна записати приватний ключ/фразу для відновлення. Також інформацію можна зберегти в окремому PDF-файлі. Такий гаманець компактний, але знову ж таки може бути загублений, пошкоджений механічно або вірусами.
  • Комп’ютер. Якщо ви впевнені, що ваш комп’ютер дійсно особистий, то можна скористатися й таким методом. Це зручно, оскільки дозволяє швидко отримати доступ до гаманця. Але якщо злетить операційна система або хтось викраде вашу техніку — можна залишитися без криптовалют.
  • Монета. Досить цікавий і символічний спосіб зберігання криптовалюти. Існують виробники реальних монет, які впроваджують всередину носій з записаним приватним ключем до цифрових грошей. Такий собі оксюморон — абсолютно матеріальний цифровий Bitcoin. Все ж, доля ризику є, якщо виробник скопіює собі про всяк випадок приватний ключ.
mail

Author: Katya Buyalska