New Economy Movement(NEM): можливості блокчейну, харвестинг та сфери застосування

Проект NEM (New Economy Movement) другий рік поспіль намагається переконати весь світ, що криптовалюти — це не далеке майбутнє, а існуюче теперішнє. Адепти нового економічного руху продовжують популяризувати технологію блокчейн у різноманітних сферах, пропагуючи корисні рішення в усіх дотичних до фінансів і великих даних сферах. На сьогодні NEM показав дієві проекти, які дозволяють інтегрувати в свій бізнес блокчейн та отримати власний токен, перевіряти документи і права власності, об’єднувати традиційну економіку з рішеннями альтернативних платіжних шлюзів. Сьогодні поговоримо детально про NEM та його можливості.

Що потрібно знати про NEM?

Як зазначається на основному сайті, блокчейн-платформа NEM була спроектована і запрограмована з нуля для масштабування і швидкості. Приватний блокчейн NEM показав лідируючі в криптоіндустрії показники транзакцій для внутрішніх реєстрів. Його новітній механізм консенсусу і програма супернод гарантують, що відкритий, публічний блокчейн NEM може функціонувати без шкоди для пропускної здатності мережі або її стабільності. З основного, що потрібно знати про NEM:

  • Блокчейн може похвалитися швидкістю транзакцій, яка в 10 разів перевищує швидкість Bitcoin;
  • На платформі NEM, розробники можуть створювати власні проекти, і згодом проводити ICO, для залучення інвестицій;
  • NEM націлений на інтеграцію в фінансові і банківські системи, а також реєстри держструктур.

Блокчейн мережі NEM використовує унікальний алгоритм консенсусу Proof-of-Importance. На відміну від Bitcoin і Ethereum, майнінг NEM є екологічно чистим і більш безпечним. Для функціонування мережі не потрібно залучати сотні одиниць обчислювальної техніки, яка використовує багато електроенергії. Це не звичний майнінг, тому що користувачі лише “збирають врожай”, оскільки всі 9 мільярдів токенів XEM вже були випущені і їхня кількість не буде збільшуватися в майбутньому. Вузол для майнінгу NEM можна запускати на звичайному комп’ютері, а власне алгоритм PoI заохочує людей фактично використовувати NEM, а не просто накопичувати його.

В яких сферах вже застосовують рішення на блокчейні NEM?

  •  З 2016 користувачам офіційного гаманця доступний NEM Apostille — сервіс з реєстрації авторських прав на будь-які документи. Apostille дозволяє створити сертифікат, що містить позначку часу, хеш файлу і інформацію про власника. Дані записуються в блокчейн і служать гарантією авторства;
  • Проект Bankera на базі NEM — це маркетплейс для фінансових послуг. Він працює подібно традиційним банкам, але зі зниженням вартості банківського обслуговування для кінцевого споживача;
  • Стартап Adara запропонував поєднати алгоритми машинного навчання з криптоплатформою. Вийшов такий собі симбіоз криптообміннника з відкритою аналітикою і оцінкою експертів, що дозволяє торгувати перевіреними активами на Adara;
  • Не оминула увагою платформу й індустрія музики.  Проект NEMp3 допомагає продавати митцям свою музику, використовуючи NEM для верифікації;
  • Серед інших на базі NEM стартував і освітній проект Skillonomy. Його концепція — навчання без посередницьких освітніх інституцій. Вчитель обирає учня з бази Skillonomy, тестує його та розробляє індивідуальну програму навчання. Учень в процесі виставляє “оцінки” вчителю за якість цього навчання;
  • Першу в світі блокчейн-книгу для сучасних батьків також розробили на блокчейні NEM. Платформа FamilyPoints допомагає у вирішенні актуальних проблем батьків у виборі товарів для дітей. Тут фіксується на блокчейні якість прального порошку, молока, іграшок або й довіра до няні;
  • Поки в Україні ведуться розмови про реєстри на блокчейні, на NEM розробили MHub — сервіс для реєстрації і перевірку власності в секторі нерухомості на основі blockchain.

Унікальні можливості блокчейну NEM

Відомо, NEM працює з двома блокчейнами: публічним і приватним. Публічний використовується для обігу токенів XEM на біржах та харвестингу (майнінгу), а приватний — для залучення компаній. Такий блокчейн можна використовувати для банківської сфери, урядових структур, маркетингових речей або ж для управління фінансовими рішеннями. 

Нещодавно було представлено велике оновлення блокчейну NEM, що має назву Catapult. Розробка значно розширила можливості існуючої структури, а також надала йому більшу швидкість та масштабованість. Тепер юзери можуть створювати власні захищені цифрові активи та створювати агреговані транзакції (функція, яка дозволяє здійснювати декілька транзакцій одночасно).

Також Catapult дозволила користуватися перевагами звичного грошового переказу, але на блокчейні (через автоматичну конвертацію фіату в XEM для проведення транзакції).

  Ще один інструмент, пов’язаний з блокчейном NEM — це Mijin. Технологію вперше застосувала японська компанія Tech Bureau. Mijin дозволяє розгортати блокчейни з обмеженим доступом (тобто приватні), і гарантує безперебійну роботу з високим рівнем безпеки. Такий блокчейн дозволяє проводити транзакції окремим особам, які мають на це дозвіл.

Харвестинг криптовалюти XEM

Трохи вище у тексті ми згадували про алгоритм  Proof-of-Importance блокчейну NEM. Такий механізм не лише забезпечує якісну безперебійну роботу мережі, а й дозволяє в принципі усім бажаючим “збирати” бонусні монети. Тут все просто: існує сервер та клієнт, який взаємодіє з ним. Харвестинг передбачає, що збирати XEM може багато акаунтів, прив’язаних до одного серверу. Але для цього потрібно мати певну кількість монет та активний баланс.  Спочатку усі монети зачисляються на пасивний баланс. Перевести їх в активний, щоб розпочати видобуток дуже просто… необхідно трохи почекати дозрівання монет. Пасивна частина з часом перетворюється в активну на блоках, що кратні 1440 + 1. Раз на добу 10% пасивного балансу стає активним. Для того, щоб запрацював  харвестинг, необхідно мати не менше 10 тис. XEM на рахунку активного балансу. Саме тому, чим більша сума одразу буде на вашому рахунку, тим більші шанси розпочати харвестити.

Що пропонує NEM криптостартапам?

 Мало хто знає, що існує громадський фонд NEM. Він був створений для підтримки стартапів, які хочуть використовувати блокчейн проекту. Коли було створено блокчейн NEM, разом з першим блоком під назвою Nemesis з 9 мільярдів існуючих монет було відкладено 300 мільйонів XEM. Ця сума сьогодні варіюється в межах $40 мільйонів. Фонд NEM функціонує за принципом децентралізованої автономної організації,тому фінансова звітність про інвестиції і всі смарт-контракти зберігаються на блокчейні. Структура створена для всесвітнього розвитку екосистеми NEM і фінансування непересічних стартапів.

 Для того, щоб презентувати свій проект, потрібно викласти ідею на відкритому форумі NEM. Важливо, щоб стартап мав сторінки у соцмережах і розповідав про свої наміри криптокомьюніті. Тому однією з умов подачі заявки є прикріпити посилання на всі можливі форуми, чати у Telegram та сторінки, де можна прослідкувати зворотній зв’язок. Отримати фінансування проект може, якщо пройде голосування серед представників спільноти NEM і ідею одобрить Комітет громадського Фонду. Зараз громадський фонд NEM профінансував вже більше 18 проектів. Вони використовують блокчейн NEM, і пропонують реальні послуги з оплатою в токенах XEM. Тому, якщо у вас є вже проект, який ймовірно впишеться в ідеологію NEM — варто поцікавитися і спробувати свої сили.

фото: NEM Ukraine

mail

Author: Katya Buyalska