«Тепер вона Софія Київська», — людиноподібний робот стала членом журі конкурсу стартапів

До України приїхала відома людиноподібна робот Софія. Гіноїд стала одним з членів журі Всеукраїнського конкурсу ідей і стартапів: “Штучний інтелект та робототехніка”. Відтак, 10 найкращих фіналістів мали можливість презентувати свої ідеї і проекти. В складі журі також були Марк Гінзбург та Девід Чен (директор і CFO Hanson Robotics Limited). Троє переможців, окрім фінансування від Angel Vest, отримали менторську підтримку в Кремнієвій долині та на міжнародному конкурсі у Гонконгу.

За день до конкурсу Софія зустрілася з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом і вперше в історії виконувала зовнішньополітичну роль. На зустрічі підписали Меморандуму про співпрацю між Державним агентством з питань електронного уряду України і компаніями Hanson Robotics і AngelVest для розвитку штучного інтелекту в Україні.

— Сьогодні ми вже встигли побувати у ефірі “Сніданок з 1+1”, але наприкінці програми Софія мені шепнула на вухо, що наступного разу вона погодиться піти лише на “Вечерю з 1+1”, тому що дуже важко прокидатися о 5й ранку. Вчора був знаменний день і скільки б не пройшло часу, в її біографії буде записано, що в Україні Софія вперше виконала політичну місію. Тому тепер вона не просто Софія, а Софія Київська, — жартома презентував гостю Марк Гінзбург.

Найцікавіші стартапи конкурсу “Штучний інтелект та робототехніка”

Розпочнемо з переможців:

Першими оголосили команду 482.solutions з проектом RoboCharge.  Керівник департаменту IoT команди 482.solutions Леонід Фою-Хацкевич презентував, як можна використовувати блокчейн технології для економічних кластерів з роботизованими виробничими процесами. Суть проекту в тому, що робот може бути господарем кріптовалютного гаманця і вести економічну діяльність безпосередньо з іншим роботом, без участі третьої сторони. Наприклад, він може оплатити іншому роботу свій ремонт, послугу перевезення, зарядку тощо. Таким чином, стартап показав, що роботи, IoT і блокчейн — це технології, які працюють вже сьогодні!

Друге місце отримала команда FACTORY IN THE BOX — фабрика, що створює унікальні, персоналізовані, ексклюзивні і корисні вироби. За словами розробників, дана машина 3D-друку є унікальною і аналогів не знайдеш у всьому світі.FACTORY IN THE BOX— рішення, за допомогою якого можна заробляти та навчати. До речі, засновники представили одразу бізнес-модель, за якою пропонують встановлювати такі фабрики в ТРЦ та інших публічних місцях і обіцяють окупність за 5-8 місяців з доходом $ 25 тис на рік.

Останніми, як переможців, відзначили команду Zmist — це нейронна мережа, яка вивчає емоції людей. Розробники стверджують, що проект має всі шанси стати просунутою версією детектора брехні. За допомогою записаної відео-анкети, штучний інтелект Zmist може аналізувати відповіді людини, її міміку, жести, емоції, інтонацію і тд. Перспектива застосування розробки — для відділів кадрів (HR) при підборі персоналу, і військовий сектор, як варіант.

Серед учасників була компанія “Дім Роботів”, що створила RoboBUS (Робобус)— перевізні школи робототехніки, програмування і штучного інтелекту, які планують “довозити” освіту в найвіддаленіші куточки України. Проект має на меті здійснити прорив в області IT-навчання і стати помічником державним реформам у сфері STEM освіти. Представляючи свій проект, представник стартапу спробував “задобрити” Софію і подарував їй робокота. Модератор конкурсу Станіслав Подьячев пожартував, що тепер це по-справжньому сильна і незалежна жінка. Коли ж Марк Гінзбург захотів забрати у Софії вихованця, вона попросила віддати їй кота.

Ще один цікавий проект, який був представлений на конкурсі Bionica technologies — біонічні протези кисті вітчизняного виробництва. Їх особливість в тому, що кисть має багато функцій і управляється електричними імпульсами мозку. Процес виготовлення протезу також має інноваційну складову, адже заміри знімають за допомогою 3D-сканування, клієнт може підписати договір і оплатити послугу виготовлення протезу онлайн з можливістю відправки біонічної кисті в будь-яку точку світу. Все ж, засновники взяли курс на встановлення безкоштовних протезів українцям за рахунок державної компенсації. Цікаво, що робот Софія достойно оцінила розробку і сказала, що їй подобається ідея поєднання людського і технічного на благо людства.

Виявляється, технологія blockchain вже може допомогти розпізнавати недостовірну інформацію в інтернеті. Такий проект під назвою TheWorldNews вже успішно працює. Нюзбот збирає інформацію зі всього світу, як нову, так і раніше опубліковану в ЗМІ — і все це передається в нейронну мережу. Вона визначає ступінь об”єктивності контенту. У TheWorldNews закладено функцію, за допомогою якої користувач може бачити всі зміни в опублікованих раніше матеріалах.

Крім того, на конкурсі були представлені:

  • Open tree map — проект створений з метою захисту зелених насаджень в місті від незаконної вирубки;
  • Dynamic Division — стартап, який об’єднує інновації в галузі промисловості робототехніки та технології блокчейн;
  • Aerodrone — проект, який допомагає досягти підвищення врожайності за допомогою автономного дрона;
  • Identification of skin oncological diseas — розробка, яка допомагає відсканувати тіло людини за допомогою інфрачервоного світла і смарт-додатку.
mail

Author: Katya Buyalska