NEM Ukraine. Про мітапи, вибори, бачення майбутнього

Спільнота NEM в Україні активно розвивається та впроваджує ідеї та проекти NEM, а також розширює коло прихильників та однодумців. Протягом 2018 року команда NEM в Україні провела більш ніж 30 мітапів, деякі з них були проведені в форматі розмови про те, що таке технологія блокчейн, як вона може бути застосована в бізнесі і державному секторі. Це також мітапи у вигляді тренінгів для корпоративних клієнтів, для асоціацій, для федерацій, для держсектору, а також тренінги для розробників, які цікавляться можливостями NEM. І, що найважливіше, такі заходи заохочують все більшу кількість професіоналів на створення нових проектів з використанням технології NEM.

Команда NEM в Україні активно займається розширенням меж використання NEM в нашій державі. Основним кейсом використання NEM технології є проведення виборів з метою підвищення прозорості, який знайде свою реалізацію або з ЦВК, або з громадськими організаціями, але тим не менше – це той кейс де блокчейн показує себе як технологія, яка забезпечує довіру. Також послідовники NEM працюють над проектами кількох державних реєстрів, співробітництво з Національним банком України, кейс по стилізації дипломів на блокчейні в Запоріжжі у співпраці з місцевим навчальним закладом та кейс пов’язаний з благодійністю.

Проте не всі пропозиції про співпрацю були прийняті командою NEM, особливо це стосується комерційного сектору. Адже блокчейн не всюди доречно впроваджувати, особливо якщо економіка проекту не зможе заробляти гроші та приносити суспільну користь. Проте робочий кейс для роботи з бізнесом було впроваджено з однією українською компанією, суть якого полягає в тому, що є підрядники, які надають послуги для основної компанії і у них була певна система рейтингів, яка допомагала розподіляти умови роботи. Спільними зусиллями було розроблено концепт, щоб ввести токеноміку, яка допоможе давати винагороду підрядникам в токенах, а згодом вони зможуть брати участь у аукціоні і боротися цими заробленими токенами за певні кращі/гірші умови. Також досить перспективним проектом NEM в Україні є кейс про відгуки на блокчейн. Суть його полягає в тому, що туристична компанія, яка хоче убезпечити свої відгуки про поїздки, готелі, екскурсії, записує їх на блокчейн, оскільки виявляється навіть на Booking рейтинг можна підкручувати, стирати негативні відгуки та ін.

Незабаром у в NEM Foundation відбудуться вибори. NEM Foundation координує роботу і сприяє розвитку технології NEM-блокчейн. Це спільнота людей, які були обрані ком’юніті для того, щоб розвивати технологію і сприяти впровадженню рішень (власне для чого і створювався NEM). На виборах лише один представник від України балотується в члени правління. З сусідніх країн також є кандидати, проте на пост президента є 2 основні кандидати і вони обидва мають свої переваги. Саме проведенням виборів NEM Foundation не просто оголошує, що ми проводимо голосування, а показує як цим можна користуватися на практиці. Це прецедент світового масштабу, коли ТОП-менеджмент великої компанії обирається з використанням технології блокчейн.

Компанія NEM проводить доволі ефективну токеноміку, оскільки NEM блокчейн є платформою, на якій можна будувати певні рішення. Взагалі суть криптовалюти – це те, що оплата всіх комісій проходить на блокчейні і це одночасно мотивує людей приймати активну участь у володінні супернодами. Наприклад, учасники заморожують 3 000 000 XEM і постійно підтверджують транзакції, за що отримують збір з комісії. Тому можливість заробітку в NEM є різною, а як це працює описано в технічній документації. Якщо говорити про ціну токена, то звісно існує велика залежність від самого ринку криптовалют.

В NEM ком`юніті, можна навіть сказати між очільниками регіональних відділень є конфлікт з приводу того, хто прийде до влади цього разу. Проте представники NEM спільноти сприймають це позитивно, адже конкуренція піде лиш на користь та допоможе появі нових більш технологічних рішень та формуванню сильної команди з перспективною програмою розвитку.

Представники крипто-спільноти України повинні об’єднатися навколо спільної мети – впровадження технології блокчейн у сфери, де він дійсно потрібен та принесе значну користь. Основна мета NEM Foundation не змінювалася з часів створення – це приваблювати реальні проекти на публічну мережу блокчейн. Чим більше буде таких проектів, тим більше буде транзакцій, комісій, більший попит на токени, більше можливостей для харвестингу, маркетингу, нових розробок та ін.

Головною метою українських представників NEM є створення блокчейн-центру в Україні, який би став центром нового регіону та об’єднав би всі країни навколо України. І ми бажаємо команді NEM втілити це прагнення у життя!

mail

Author: Cryptotexty