U2Europe: українці презентували унікальне поєднання технології blockchain та мистецтва

U2Europe — це унікальний іміджевий проект, що презентує Європі Україну у партнерських локаціях європейських столиць: Парижі, Брюсселі, Люксембурзі, Берліні та Празі. 14 травня BlockchainArt спільно з українськими Blockchain-компаніями та підприємцями розпочали серію заходів у рамках проекту. Мета проекту – популяризувати використання blockchain технології у мистецтві.  Про це розповіла Уляна Перескоцька, директор з розвитку Blockchain Art U2Europe.

Що відомо про проект U2Europe?

U2Europe складається з серії інтерактивних івентів. Вони проходитимуть одночасно в спільному просторі з метою досягнення ефекту максимальної інформативної насиченості та вільної взаємодії учасників. Усі арт-об’єкти, які представлять у Європі, створили на першому Blockchain Art Hackathon у Києві.

Як проходить захід у Європі?

Міжнародний захід розпочався у Парижі з івенту під назвою Art Fork. Це своєрідне продовження 1-го Blockchain Art Hackathon, котрий відбувся в Україні в жовтні 2017 року. Під час Blockchain Art Hackathon блокчейн-спільнота працювала спільно з художниками, щоб перетворити ідеї Blockchain в твори мистецтва.

Art Fork виводить ідеї Blockchain на новий рівень і додає ще один шар – успадкування (або «розгалуження»). Що таке в даному проекті «розгалуження»? Це коли вихідний об’єкт використовується в якості основи для нових творінь в певний момент часу, а потім оригінальні твори і «розгалужені» еволюціонують паралельно. Це дозволяє оригінальній ідеї проявлятися і розгортатися по-різному.

Художники Art Fork «пробуджують» вже існуючі твори мистецтва, щоб створити свої унікальні. Пізніше інші художники створять свої власні «відгалуження» цих творів і так далі. Починаючи з Парижа, Art Fork буде проходити в інших європейських містах, де твори, що були народжені в Парижі, будуть виставлені і «роздвоєні».

Результат такого процесу – дуже глибока і багатогранна дискусія між художниками через їхні твори.

Наша «вилазка» в Європу має на меті показати європейським колегам, що в Україні, крім війни і корупції, є ще й речі, які можуть бути визначними і ми можемо теж продукувати щось –  ми запропонували сміливу авантюру Art Fork. Це можливість приєднатись до однієї з робіт blockchain арт-хакатону і написати її продовження або наприклад враження від цієї роботи, – розповів Станіслав Под’ячев, засновник Blockchain Lab, співзасновнк Blockchain Art Hackathon.

Крім арт-об’єктів в рамках проекту презентують також інноваційні blockchain-стартапи. На завершення проведуть неформальний нетворкінг. Організатори сподіваються, що такими презентаціями матимуть змогу створити платформу для локального blockchain-community у кожній з відвіданих європейських столиць.

 

 

Катя БУЯЛЬСЬКА

mail

Author: Katya Buyalska